Контактные телефоны:

+38 (068) 109-21-02

 

 

 

 

logo

Пам'ятні місця і музеї в місті Керч у Криму

Керченські кургани. В районі Керчі багато курганів-пам'яток похоронної архітектури всесвітнього значення. Два з них - Мелек-Чесменський і Царський кургани - відкриті для огляду. На жаль, багато курганів були майже повністю зруйновані на початку XIX століття, коли камені курганів вживали для зведення будинків, укріплень, військових казарм та інших міських будівель.

Царський курган знаходиться в селищі Аджімушкайський, вулиця Царський курган, будинок 1. Курган розміщений поблизу від Аджимушкайських каменоломень. Їхати потрібно автобусом №4. Царствений пам'ятник минулого і усипальниця одного з боспорських владик з роду Спартокидов, споруджена в IV столітті до н. е., є шедевром стародавнього зодчества. Курган цей в Криму добре зберігся аж до наших днів. Він відкритий в одна тисяча вісімсот тридцять сьомому році. Висота його насипу становить сімнадцять метрів. До склепу, розміщеному всередині кургану, де розміщувалася гробниця владики, веде скам'янілий коридор висотою сім метрів, довжиною тридцять шість метрів і шириною три метри. Склеп в плані квадратний, трохи більше, ніж чотири на чотири метри. На жаль, курган був розграбований шукачами скарбів ще за старих часів.

Мелек-Чесменський курган розміщений в центрі міста на вулиці В. Дубініна, поруч з автостанцією. За величиною курган поступається Царському: його висота лише вісім метрів. Під курганом розміщений дробос довжиною дев'ять метрів і похоронна камера. Поховання належить до IV або III століттям до н.е.

Всесвітньо уславлений древній пам'ятник боспорської розпису початку I століття н.е., склеп богині родючості Деметри, розміщується в сотні метрів від Мелек-Чесменкого кургану. Відомий склеп живописом із зображенням Деметри - античної міфологічної богині, старшої сестри Зевса, покровительки родючості і землеробства. Живопис зроблена в техніці фрески по сирому грунту. На південній стіні зображений Плутон на колісниці, який викрадає дівчину - дочку Деметри Кору - і відвіз її в закрите царство. Модель склепу Деметри і його живопис можна поглянути в комплексі «Деметра», що біля підніжжя Великих Мітридатських сходи. Сам же склеп закритий для відвідування.

Музей історії оборони Аджимушкайських каменоломень розташовується в селищі Аджімушкайський по вулиці Мальченко, будинок 36. Від автовокзалу до музею можна проїхати автобусом № 4 або маршруткою. Серед об'єктів для огляду є колодязь, виритий аджімушкайцамі, операційна і газосховища. Відвідування закритого музею допускається тільки групове, причому в супроводі гідів.

Музей історії Ельтігенського десанту розташований в селищі Ельтиген, на вулиці Галини Петрової, будинок 2. Об'єкти для показу: лазарет і дот супротивника, майданчик зі зброєю періоду Великої Вітчизняної війни. Пам'ятник на честь героїв Аджимушкая.

Картинна галерея «Герої Аджимушкая» знаходиться на вулиці Театральна, будинок 33. У картинній галереї постійно проходить виставка картин Н. Бута, що має сто сорок робіт. Чверть століття, до кінця свого життя, художник працював над тематикою, присвяченій мужності бійців Аджимушкая. Він є одним з учасників панорами «Оборона Сталінграда» і діорами «Битва за Дніпро».

Музей Південного НДІ морського рибного господарства та океанографії розмістився по вулиці Свердлова, будинок 2. В музеї представлена ​​багата колекція жителів морів і океанів. Серед експонатів є багато представників всілякого виду акул: риба-меч, чотириметрова акула-молот, акула-лисиця, любителька скатів, акула-нянька і акула-мако, доставлена ​​з Індійського океану.

Мы рады будем видеть Вас по адресу:
67585 Украина, Одесская обл., Лиманский р-н
с.Вапнярка, ул.Степовая 1-б
Мини отель "Вулик"
тел.+38 (068) 109-21-02

: