Контактные телефоны:

+38 (068) 109-21-02

 

 

 

 

logo

Сапун-гора і фортеця Каламіта в Криму

Штурм Сапун-гори сьомого травня 1944 року - одне з значних подій ВВВ. У наші дні, тут, на вершині Сапун-гори, на честь героїв розташований меморіальний комплекс. Незрівнянною краси алея, що пролягає через парк, приведе вас до монументу Слави. Він був побудований в 1944 році. На стелах, розташованих навколо монумента, висічені найменування військових частин, які брали участь у визволенні міста. Вічний вогонь запалено в 1970 році, в день двадцятип'ятиріччя Перемоги. На початку алеї велично піднімається пам'ятник бійцям п'ятдесят перше армії, які штурмували Сапун-гору. Він споруджений після звільнення Севастополя від фашистських загарбників.

Військові події тих днів нам нагадує діорама «Штурм Сапун-гори сьомого травня 1944 року». На майданчику встановлено макети військової техніки часів війни - міни і корабельні далекоміри, гармати і самохідні гармати, танки. На косогорі знаходяться також пам'ятники бійцям 32-й і 77-ї дивізій, які штурмували тут зміцнення ворога. З Сапун-гори відкривається царствена панорама Золотий улоговини, навколишніх гір і курганів, за якими в 1941 році проходила лінія оборони і звідки проводили наступ радянські війська в 1944 році, закінчилося звільненням Севастополя.

На Каткартовом кургані (він оточений дачними ділянками) розміщується Британський військовий меморіальний комплекс. Під час облоги Севастополя на кургані розміщувалося одне з англійських кладовищ. У лютому 1945 року, під час Ялтинської конференції, кладовище відвідав прем'єр-міністр Великобританії У. Черчілль, а в листопаді 1996 року пам'ятник відвідав спадкоємець британського престолу принц Уельський. Щоб проїхати до пам'ятника, потрібно, прямуючи від Сімферопольського шосе до Сапун-горі, на повороті біля автобусної зупинки, повернути вправо на другорядну дорогу.

Іл-2, знайдений на дні Чорного моря.

Каламита. Середньовічний доісторичний місто і фортеця Каламіта розміщується в межах міста Інкермана. Каламіта - фортеця зовсім крихітна. Як думають учені, зміцнення з'явилося в VI-VIII століттях. Споруджено його візантійцями для загородження торгового шляху зі степового Криму в Херсон. У XIV-XV століттях Каламита належала князівству Феодоро, що володів південно-західною частиною Криму. Мангуп, колишньої центр князівства, розміщується орієнтовно в двадцяти км від Інкермана, у села Залісне. Фортеця прикривала порт, який розташовувався в Кілен-балці.

У 1475 році Каламіту, поряд з іншими укріпленнями на узбережжі, забрали турки, які знищили після тривалої облоги Мангуп і князівство. Турки реконструювали зміцнення і пристосували їх для використання вогнепальної зброї. Під час панування турків сюди частенько навідувалися запорізькі козаки. У 1631 році, оволодівши фортецею, вони повністю її спустошили. Каламіту турки перейменували в Інкерман, що означає «доісторична фортеця». Подібну назву було дано через те, що скелі навколо фортеці були зрешечені незліченними штучними печерами. Кілька десятків печер вціліли і до наших днів, але вони сильно зруйновані і заборонені для відвідування. Під час подорожі цариці Катерини Другої на півострів Крим в 1787 році, тут, на плато, за вказівкою князя Потьомкіна для неї був споруджений граціозний замок, звідки відкривався незрівнянний вид на Ахтіарскую бухту.

Мы рады будем видеть Вас по адресу:
67585 Украина, Одесская обл., Лиманский р-н
с.Вапнярка, ул.Степовая 1-б
Мини отель "Вулик"
тел.+38 (068) 109-21-02

: