Контактные телефоны:

+38 (068) 109-21-02

 

 

 

 

logo

Поради з подорожей на яхті

З кожним роком любителів морських подорожей стає все більше. Для кого-то це можливість відійти від звичного пляжного відпочинку і побачити нові місця. Кимось рухає соперніческіе дух і бажання брати участь і перемагати в захоплюючих яхтових регатах. А хтось з дитинства мріє слідувати по морю за сонцем і зірками, уподібнившись великим мореплавцям минулого. Серед усіх них знайдуться і просто намагаються випробувати екстрим від гонки по морській гладіні, які звернулися до професіоналів в яхтовий клуб «Azimut», і справжні морські вовки.

Що б не привело людини в море, слід пам'ятати, що яхтове подорож - це хоч і відпочинок, але все-таки в досить спартанських умовах і, що важливо, віч-на-віч з непередбачуваною водною стихією. А це означає, що від команди потрібні знання і досвід в поєднанні з граничною зібраністю і обережністю.

Навчання

Найефективніший шлях навчання вітрильного справі лежить через яхтову школу. Підготовку до першого морського подорожі найкраще починати з вивчення теорії: пристрій яхти, навігація, лоція, правила безпеки, морська радіозв'язок та інші важливі теми підлягають ретельному вивченню. Після теоретичної частини учням пропонується закріпити пройдений матеріал на практиці.

Починати практикуватися слід під наглядом досвідченого інструктора компанії "Azimut Yachts" і в м'яких умовах, при спокійному вітрі і низьку завантаженість руху. Новачки повинні бути готові до беззаперечного виконання команд капітана і найширшого спектру робіт - починаючи від готування і прибирання, закінчуючи рулюванням, постановкою вітрил і прокладанням маршруту. По завершенні морської практики і в разі успішної здачі іспитів початківці моряки можуть отримати сертифікат, що підтверджує їх кваліфікацію.

Яхтенная екіпірування

Яхта має обмеженим простором для зберігання речей, тому брати з собою потрібно тільки найнеобхідніше. Одяг моряка повинна бути зручною, практичною, захищати від вітру і від води. Комплект одягу підбирається з урахуванням планованих метеоумов: в спокійну і теплу погоду можна обійтися легкими речами і захищає від сонця ветровкой, а ось дощ і вітер краще зустрічати у справжньому професійному «непромоканце» - комплекті з комбінезона і куртки зі спеціальних, що не пропускають воду і вітер матеріалів.

Обов'язковими аксесуарами яхтсмена є спеціальні яхтові рукавички, без яких виконання більшості робіт на човні представляється просто неможливими. Також можуть стати в нагоді кепка, пристібається до одягу за допомогою спеціальної прищіпки, і спортивні сонячні окуляри. З собою також необхідно брати засоби особистої гігієни, в т.ч. сонцезахисний крем. Упаковувати речі краще в м'які сумки - їх потім можна скласти так, що вони не будуть займати багато місця.

Яхтенная взуття

З усією відповідальністю варто підійти до вибору яхтової взуття. Вона повинна закривати пальці, бути зручною, відповідати погоді, не ковзати і не бруднити палубу. Є спеціальна яхтова взуття, що продається в морських магазинах. Альтернативою можуть стати звичайні, не залишають слідів тряпочние кеди. Навіть в жарку погоду не рекомендується ходити по яхті босяком через великої кількості виступаючих і досить травмонебезпечних елементів.

Правила морського етикету і зокрема компанії з Владивостока "Azimut Yachts" забороняють ступати на човен, чи не перевзувшись в чисту, призначену спеціально для яхтингу взуття. Тому в морську подорож з собою треба також взяти змінне взуття, в якій можна виходити на берег і гуляти в місті. Крім цього, обов'язково знадобляться гумові тапочки для походу в громадський душ в порту.

Харчування

Питання про те, чим харчуються на борту яхти, хвилює багатьох новачків. Кількість необхідної їжі зазвичай залежить від тривалості та складності передбачуваного переходу, від чисельності та складу команди. При складанні списку необхідних продуктів і меню слід також враховувати місткість холодильника.

Як правило, в найближчому супермаркеті закуповується багато питної води, фруктів, овочів, крекерів і всіх тих продуктів, з яких можна легко і швидко приготувати поживну страву на всю команду. Слід враховувати, що при сильній хитавиці екіпажу, як правило, не до готування, тому для таких випадків варто заздалегідь подбати про перекус, що не вимагає приготування: це можуть бути заготовлені з ранку сендвічі або фрукти.

Догляд за яхтою

Гордість моряка - чиста, акуратна човен. Адже порядок на яхті - це не тільки естетично, але і безпечно. Ступаючи на човен, ви стаєте частиною її життя і негласно зобов'язуєтеся піклуватися про неї і підтримувати чистоту. Всі речі на яхті повинні бути розташовані таким чином, щоб вони були надійно зафіксовані. Порядок в кают-компанії - гарантія того, що при нахлинула хвилі речі і посуд з гуркотом НЕ поваляться на підлогу. Після закінчення кожного морського виходу прийнято мити човен прісною водою, щоб змити всю зібралася сіль, а також скупчилися крихти і пісок.

Морська хвороба

Вважається, що морської хвороби схильні абсолютно всі люди. Тільки кожен відчуває її дію по-своєму: кого-то хилить в сон, хтось хоче їсти, кого-то нудить. Тому не тільки новачкам, але і досвідченим морякам рекомендується завжди мати при собі засоби від заколисування. Вони можуть і не знадобитися, але спокійніше, коли вони є під рукою.

Сьогодні на вибір пропонується безліч різних засобів від заколисування: таблетки, пластирі, браслети і нюхальний стіки. Що б, зрештою, виявилося в аптечці моряка, не варто забувати і про універсальні радах по підтриманню хорошого самопочуття на човні: відмова від спиртного, споживання великої кількості питної води, знаходження на палубі і активне включення в роботу команди.

Запорука успіху яхтcмена - це досвід, як перейнятий від досвідченого наставника від компанії "Azimut Yachts", так і придбаний самостійно, а також велика, що не терпить прогалин теоретична база. Підходити до управління яхтою слід з усією відповідальністю і розсудливістю, дотримуючись правил і дії, вироблені століттями морської практики. І буде такого яхтсмену нагорода у вигляді 7 футів під кілем, виконаних бажань і нового «я».

Мы рады будем видеть Вас по адресу:
67585 Украина, Одесская обл., Лиманский р-н
с.Вапнярка, ул.Степовая 1-б
Мини отель "Вулик"
тел.+38 (068) 109-21-02

: